Adrenální únava

Adrenální únava

22.01.2024

Adrenální únava - Únava nadledvinek

Únava nadledvin (dlouhodobá únava s vyčerpáním adrenálních hormonů), je běžná po době chronického stresu, úzkosti a panických záchvatů a zdá se, že se v posledních letech objevuje v epidemických rozměrech. Alopatická medicína však odmítá diagnostikovat únavu nadledvinek (pravděpodobně proto, že pro tento stav neexistují žádné léky), takže pacienti se cítí bezmocní a beznadějní. Adrenalin, noradrenalin a kortizol (zvýšený při chronickém stresu) vyčerpávají z těla magnézium. Stres způsobuje nadměrné vylučování magnézia močí.

Ve zvířecím modelu způsobil nedostatek magnézia úzkost a rozhození osy HPA (osa ovládající uvolňování stresových hormonů). Namísto léčby magnéziem však byla zkoumána léčba léčivy. Jsou zapotřebí klinické zkoušky, které by zkoumaly vliv použití magnézia na únavu nadledvinek, protože nyní máme k dispozici jen velmi málo možností léčby.

Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

Dávkování: Doktorka Deanová doporučuje 50-375 mg vysoce vstřebatelného magnézia ReMag, začít na menší dávce a postupně zvyšovat podle snášenlivosti.Zpět na seznam článků