Na co si dát pozor při nákupu hořčíku

Na co si dát pozor při nákupu hořčíku

19.01.2024

4 věci, na které si dát pozor při nákupu

Na trhu existuje ohromující množství různých hořčíkových doplňků. Pokud zadáte "hořčík" v kategorii Zdraví na Amazonu, objeví se více než 8000 výsledků! Jak si z takového množství vybrat ten, který bude nejbezpečnější a nejefektivnější? Tento článek vám pomůže při hledání.

1) Zhodnoťte formu

Mnoho hořčíkových produktů obsahuje sloučeniny hořčíku, které nejsou snadno vstřebatelné - nebo poskytují pouze malý obsah elementárního hořčíku. Tři nejoblíbenější sloučeniny hořčíku jsou citrát hořečnatý, oxid hořečnatý a glycinát hořečnatý. V jedné klinické studii vykazují cheláty aminokyselin, jako je glycinát hořečnatý, vyšší biologickou dostupnost než anorganické sloučeniny jako oxid hořečnatý, který je absorbován pouze ze 4 %. Biologická dostupnost aspartátu hořečnatého, citrátu hořečnatého, laktátu hořečnatého a malátu hořečnatého spadá někde mezi. V klinické studii u 16 subjektů bylo zjištěno, že absorpce chloridu hořečnatého je nejvyšší ze všech forem hořčíku.

2) Hledejte čistotu

Některé tablety hořčíku obsahují oxid titaničitý, nerozpustné bělící činidlo. I když je „Obecně uznávané jako bezpečné“ americkým úřadem pro kontrolu potravin a léčiv, oxid titaničitý byl spojen s výzkumem rakoviny a neurologického poškození.

3) Zkontrolujte bezpečnou dávku

Mnoho značek doplňků obsahují takové množství hořčíku, které v jedné dávce převyšuje horní hranici hořčíku 350 mg denně. Jedná se o červenou vlajku pro spotřebitele, která naznačuje, že receptury nebyly vyvinuty lékařem nebo pomocí pokynů FDA. (EMA v Evropě - pozn. překladatele).

4) Vypočítejte hodnotu hořčíku

Vezměme si citrát hořečnatý nebo glycinát hořečnatý. Často se tyto tablety nebo kapsle dodávají v dávkách 400 mg. Jedná se však pouze o sloučeninu hořčíku, kde ionty každého prvku neustále ionizují a pak se váží dohromady. Když jsou spojeny dohromady, nejsou absorbovány do buněk. U tohoto typu výrobku je nejlepší buněčná absorpce asi 20 %. Myslíte si, že dostáváte 400 mg, když ve skutečnosti dostáváte jen 80 mg!

Závěr

Doufám, že vám tento seznam pomůže zúžit vyhledávání a najít nejlepší recepturu. A pokud chcete, aby to bylo snadné, vyberte si hořčík ReMag. Splňuje všechny čtyři z výše uvedených bodů.Zpět na seznam článků