Výjimečnost přípravku ReMag® Magnesium

Výjimečnost přípravku ReMag® Magnesium

26.01.2024

Vysoce absorbovatelné magnézium ReMag je tekutý hořčíkový produkt. Při výrobě se používá čistý chlorid hořečnatý, který prochází 18-bodovým procesem, který mění chlorid hořečnatý na koncentrát stabilizovaných iontů hořčíku o velikosti pikometru. Je navržen tak, aby se optimálně vstřebával a způsoboval minimum zažívacích obtíží.

Minerální doplněk ReMag je pečlivě vyráběn z čistého zdroje chloridu hořečnatého a vyvinut tak, aby dodával stabilizované ionty hořčíku menšího průměru než minerální iontové kanály v buňkách. Tím se jedná skutečně o Magnesium Miracle, protože nabízí vysoce absorbovatelnou formu elementárního hořčíku. 

ReMag je známý svou bezpečností, snadným používáním a účinností. Společnost vyrábějící ReMag nakupuje hořčíkové ingoty o čistotě 99,98 - 99,99%. V našem chloridu hořečnatém je tedy pouze 0,01 až 0,02 % nečistot. To je velmi výhodné ve srovnání s vysoce kvalitními verzemi citrátu hořečnatého, který má čistotu 98%, nebo chloridu hořečnatého ze slaných jezer, který má čistotu 96 %. Klíčem je čistota 99,98 až 99,99% bez ohledu na zdroj.

Zdroj minerálů pro výrobu

Zdrojem minerálů pro výrobu ReMag-u je surovina ze San Bernadina v Kalifornii. Máme unikátní a patentovaný postup, kterým vyrábíme ReMag z chloridu hořečnatého, což jej odlišuje od ostatních hořčíkových produktů. ReMag obsahuje Mg2+ (kladně nabité ionty hořčíku) a Cl- (záporně nabité chloridové ionty). Ionty mají tzv. valenční stavy. Vyvážený valenční stav je 0. Ionty jsou obvykle velmi nestabilní částice, které se stávají neutrálními. Naše technologie zajišťuje, že jednotlivé ionty v roztoku zůstávají individuální (monoatomické) stabilizací (vytvářením neutrálního náboje), nespojí se zpět v komplexní molekulu a tím se odlišuje od ostatních doplňků. Nejsnáze se ionty hořčíku spojují s vodíkem a kyslíkem za vzniku oxidů a hydroxidů hořečnatých. Náš proces zajišťuje, že to ionty hořčíku neudělají, ale že zůstávají jako jednotlivé hořečnaté ionty Mg2+, což je forma nejvhodnější pro tělo a také nevyžadující žádnou energii ke vstřebávání.

Skutečným tajemstvím našeho procesu je to, že kontrolujeme všechny faktory v ionizačním procesu tak, aby hotový produkt byl iontovou formou hořčíku v monoatomické pikometrové velikosti a díky své elektricky neutrální stabilitě tak i zůstal. Čistota je dalším faktorem, díky kterému se ReMag velmi liší od ostatních doplňků hořčíku.

A co chlorid?

Chlorid je pro člověka nezbytným minerálem. Je to hlavní minerální živina, která se vyskytuje především v tělních tekutinách. Chlorid je nejhojnějším negativně nabitým iontem krve, představuje přibližně 70% obsahu negativních iontů v těle.

Chlorid slouží jako jeden z hlavních elektrolytů v těle. Chlorid, kromě jiných minerálů, jako je draslík, hořčík a sodík, napomáhá při vedení elektrických impulsů v těle. Kromě svých funkcí jako elektrolytu se chlorid kombinuje s vodíkem v žaludku a vytváří kyselinu chlorovodíkovou, která je rozhodující pro trávicí proces. Chloridové ionty hrají klíčovou roli při regulaci pH v těle. Neustálá výměna chloridových a hydrogenuhličitanových iontů mezi červenými krvinkami a krevní plazmou pomáhá regulovat rovnováhu pH a transport oxidu uhličitého, odpadního produktu dýchání, z těla.

Zdraví jedinci mohou tolerovat příjem velmi velkého množství chloridu a tělo snadno vylučuje přebytek chloridu ledvinami. Toxicita nebo přebytek chloridu je vždy vidět u jedinců s existujícím onemocněním ledvin, ale samotný chlorid není příčinou onemocnění.Zpět na seznam článků